مبانی نظری التزام شغلی

مبانی نظری التزام شغلی

75,000ریال
کد : product_199

التزام­ شغلی

    در تعریف و توصیف التزام شغلی بر عواملی مانند احساسات مثبت، شامل تجربیات پرانرژی و شوق و اشتیاق اشاره می شود (وار و اینسگلو، 2012). برای مثال کارگران با التزام شغلی بالا، برانگیخته می ­شوند تا انرژی بیشتری را صرف کنند، حتی در صورت وجود سختی­ ها و مورد تهدید واقع شدن بهزیستی­ شان. از این رو لایتر[1] و باکر (2010) التزام شغلی را به عنوان یک حالت مثبت ارضاکننده و برانگیزاننده عاطفی در نظر گرفتند.

    همان طور که ریچ، لیپین و کرانفورد[2] (2011) تأکید کردند التزام یک مفهوم برانگیزاننده است در حالی که خشنودی بیشتر واکنش­گرا است (واکنش­ ها بر حسب احساساتی که تا کنون چه چیزهایی به دست آمده و احتمالاً در آینده به دست خواهد آمد).

    در سراسر دنیا تمایل زیادی وجود دارد تا روی مفاهیم التزام شغلی و بهزیستی کارکنان تحقیقاتی انجام شود. نتایج آماری مربوط به التزام شغلی کارکنان بسیار جالب توجه هستند. این نتایج نشان می­ دهند که ارتقاء التزام شغلی کارکنان منجر به یک زنجیره­ای از نتایج مثبت برای سازمان­ ها می‌شود. آن­ها همچنین نشان می ­دهند که در بسیاری از سازمان­ ها سطوح التزام شغلی واقعاً پایین هستند. در یک آمار جهانی تنها 21 درصد از کارکنان مورد بررسی در سراسر دنیا با اشتیاق در کارشان درگیر هستند (تاورزپرین[3]، 2007). که این بدان معناست که این کارکنان حاضرند مقداری اضافه­ بار را متحمل بشوند تا سازمان‌هایشان به موفقیت برسند. در این بررسی مشخص شد 38 درصد کارکنان یا به کلی بی اشتیاقند یا التزام شغلی اندکی دارند.

 

تعداد صفحات: 8

 منبع: دارد (فارسی و لاتین)

منبع نویسی داخل متن: بر اساس فرمت  A.P.A

 نوع فایل: ورد

 قیمت: فقط 7500تومان

 

ابعاد (L x W x H)
وزن

ممکن است به محصولات زیر نیز علاقه مند باشید

bottom-logo.png

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین محصولات اضافه شده به سایت، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمائید.

© 2020- 2016تمامی حقوق مادی و معنوی برای وب سایت فصل دوم محفوظ است .

جستجو