مبانی نظری شبکه های اجتماعی مجازی

مبانی نظری شبکه های اجتماعی مجازی

75,000ریال
کد : product_197

ارتباط و اطلاعات

     دغدغه بشر از سپیده دم تاریخ تاکنون، برقراری ارتباط از آغاز جهان هستی به عنوان نیاز طبیعی انسان در تعامل با دیگران همواره مورد بحث بوده است. قالب های  برقراری ارتباط در عصر حاضر، پیشرفته تر و مترقی شده است، به طوری که اگر کوچکترین مسئله ای در دورترین نقطه جهان هستی رخ دهد، انسان ها در کمتر از چند ثانیه از آن مسئله آگاه می شوند، جامعه امروز و دنیای معاصر کنونی جامعه ای است که حتی در خلوت انسان ها هم ارتباط صورت می گیرد (ساروخانی، 1388).

     افراد از طریق اینترنت و وسایل ارتباط جمعی نوین و در سایه توسعه روز افزون فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی تاثیر شگرفی بر برقراری ارتباطات در زندگی مردم و نیز رفتار و مناسبات اجتماعی آنان به وجود آورده است. پیامد های فرهنگی و اجتماعی تکنولوژی جدید ارتباطی مانند اینترنت، موبایل، تلویزیون های  ماهواره ای به نوعی برقراری ارتباطات انسانی را وارد عصر دوم رسانه ها کرده است،که با عصر اول رسانه ها متفاوت است. در عصر اول رسانه ها، در برقراری ارتباط، انسان های عاقل، خودپسند و متمرکز، پرورش می یافت و تولید کنندگان اندک برای مصرف کنندگان بسیار، پیام ها را تولید و ارسال می کردند. اما در عصر دوم رسانه ها ارتباطات دیجیتالی، انسان های لایه لایه، متغیر و منفعل و مصرف کننده را پرورش می دهد ودر واقع مهمترین پیامدهای فرهنگی رسانه های الکترونیک جدید، در برقراری ارتباطات هویت فراملی نزد استفاده کنندگان آن ها است (مولانا، 1384).

 اينترنت در عصر اطلاعات

     اينترنت در چند سال گذشته صرفاً كار مشترك آزمايش وزارت دفاع و جامعه دانشگاهي آمريكا بود اما از آنجا كه كاربران در سراسر دنيا به مزاياي اتصال رايانه‌هايشان به يكديگر، به منظور به اشتراك گذاشتن نرم‌افزار، تبادل نامه‌ الكترونيكي و بحث در مورد مشكلات علمي پيچيده پي بردند، اينترنت سريعاً رشد كرد. امروزه موضوع اينترنت، مسئله مهمي براي بيشتر كشورهاي در حال توسعه و از جمله كشورهاي اسلامي است. آگاهي از پي‌آمدهاي اينترنت و در كنار آن، در نظر گرفتن راهبردهاي مناسب براي استفاده درست و پيش‌گيري يا كاهش پي‌آمدهاي اجتماعي احتمالي منفي آن، اهميت اساسي دارد. گسترش فرآيندهاي جهاني شدن فناوري‌هاي اطلاعات و ارتباطات با هويت طي رابطه وجود دارد. به بيان ديگر افزايش ميزان استفاده از فناوري اطلاعات ميزان علايق ملي را كاهش مي‌دهد. گسترش اينترنت، مانند هر نوآوري ديگري به ايجاد دگرگوني‌هايي در جنبه‌هاي مختلف زندگي انجاميده و استفاده از آن امري اجتناب‌ناپذير شده است به گونه‌اي كه بدون آن زندگي براي كساني كه بدان خو گرفته‌اند، دشوار مي‌شود. بسياري از نظريه‌پردازان ارتباطات، اينترنت را گام مهمي در پيشرفت كشورهاي در حال توسعه قلمداد مي‌كنند. از اين رو، با توجه به كاربردهاي فروان اينترنت كه با هدف انتقال اطلاعات قصد دارد باورهاي مشخصي را درباره كالاها يا خدمات مرتبط با آن در جامعه رواج دهد، بررسي اين پيام‌ها از نظر مضمون، محتوا و فرم ارائه اهميت ويژه‌اي دارد. از سوي ديگر، چگونگي اين پيام‌ها بر ما پوشيده است (شجاعي، 1387).

 

فهرست مطالب

  • شبکه های اجتماعی مجازی
  • ارتباط و اطلاعات
  • اینترنت در عصر اطلاعات
  • شبکه های اجتماعی
  • انواع شبکه های اجتماعی
  • شبکه های اجتماعی مجازی
  • اهداف شبکه های اجتماعی مجازی
  • اهداف و کارکردهای شبکه های اجتماعی
  • مزایای شبکه های اجتماعی
  • پیامدهای منفی شبکه های اجتماعی

 

تعداد صفحات: 11

 منبع: دارد (فارسی و لاتین)

 نوع فایل: ورد

 قیمت: فقط 7500تومان

 

ابعاد (L x W x H)
وزن

ممکن است به محصولات زیر نیز علاقه مند باشید

bottom-logo.png

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین محصولات اضافه شده به سایت، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمائید.

© 2020- 2016تمامی حقوق مادی و معنوی برای وب سایت فصل دوم محفوظ است .

جستجو